Sillutuskivid Äärekivid Plaadid Müürikivid Muud tooted
 
Graniit on looduslik kristalse struktuuriga tardkivim, mis on tekkinud vulkaanilise laava hangumisel. Enamuse kivimi koostisest moodustab räni, lisandiks olevad soolad ja nende kontsentratsioon määravad graniidi värvuse. Graniidi muster ja terade suurus aga olenevad erinevatest keskkonnatingimustest laava hangumise ajal.
Tugeva kristalse struktuuri tõttu on graniit hea ehitusmaterjal. Ta ei kulu ega murene nii kiiresti, kui betoon. Seetõttu on graniit eriti hea materjal käidavate ja sõidetavate kohtade (trepid, fuajeed, hoovi sissesõidud, tänavakurvid) katmiseks.
Graniit on ilus ja soliidne ehitusmaterjal, mida kasutatakse laialdaselt nii avalike hoonete kui ka elamu - ja tänavaehituses.

Betoonist sillutuskivid ja äärekivid on graniidiga võrreldes vähem vastupidavad. Eestimaine kõikuv kliima ja agressiivne kasutuskeskkond rikub betooni küllalt intensiivselt ning mõnigi sillutus- või äärekivi võib 5 aasta jooksul praguneda, muuta tunduvalt värvi või täiesti laguneda. Samas, üldreeglina, on betoonkivid graniidist tunduvalt odavamad ning leiavad seetõttu laialdast kasutust.